Autor článku:

Katarína Kopúňová je tu pre Vás aby som Vám odhalila jednu z najjednoduchších vecí ako urobiť Vašu kuchyňu zdravšou, zelenšou a sviežejšou.

 

Ľudia často rozprávajú o nedostatku určitého vitamínu alebo minerálu v ich tele. Pri našom rýchlom spôsobe života v ktorom nestíhame dbať na to čo vkladáme do tela sa to stáva. Možno je lepšie povedať že nedostatky živín sú na dennom poriadku u väčšiny ľudí. Vedeli ste však, že mnohí z nás trpia tiež nedostatkom kyslíka v tele?

Najzrejmejšou príčinou tohoto stavu by sa mohlo zdať nesprávne dýchanie. Áno aj to je jeden z dôvodov. Nesprávna strava, znečistené ovzdušie a nedostatok pohybu a fyzickej aktivity však k tomuto stavu tiež výrazne prispievajú.

Pri nedostatku kyslíka v tele Vaše bunky slabnú, strácajú prirodzenú imunitu, stávajú sa náchylné k vírusom a vedú k mnohým zdravotným problémom. Dostatočný prísun kyslíka podporuje imunitu a ničí „zlé“ baktérie v tele bez toho aby akokoľvek ovplyvňoval tie ktoré sú pre telo prospešné. Také niečo nedokáže žiadny liek.

Prešlo už takmer 6 rokov od chvíle kedy sa pre mňa zdravá strava stala jednou z najdôležitejších súčastí života. Väčšina ľudí ma však vníma ako dievča, ktoré sa venuje klíčkom. Tie tvoria jednu z obľúbených surovín v mojom jedálničku a venujem sa im prostredníctvom svojho projektu Sprout Me. A čo majú klíčky spoločné s kyslíkom? Viac ako by ste si mysleli.

Všetky zelené klíčky akými sú napríklad alfa alfa, ďatelinka, reďkvička, rukola, horčica, senovka alebo žerucha obsahujú veľké množstvo chlorofylu. Ten vzniká pri fotosyntéze ktorou rastliny produkujú kyslík. Pri konzumácii rastlín ktoré obsahujú chlorofyl naše telo prijíma tiež poriadnu dávku kyslíka. Ten potom lieči a čistí všetky orgány, ničí patogénne baktérie, plesne aj rakovinové bunky. Detoxikuje telo a robí ho zásaditejším. Má antioxidačné a protizápalové účinky. Kyslík tiež pomáha telu bojovať s únavou a zlepšuje kvalitu krvi.

Svieža energia, silná imunita a zdravé telo to všetko Vám zabezpečí vyvážená strava s množstvom zelenej listovej zeleniny alebo klíčkov ktoré Vám dodajú chýbajúci kyslík. Strava sa však ruka v ruke nesie tiež s dostatočným príjmom kvalitnej vody.

Vedeli ste, že aj Aqua Angels obsahuje kyslík? Je ho tam 8,5 mg/l a k tomu zásadité PH 8,8 na úpravu prekysleného organizmu ktorým momentálne trpí väčšina svetovej populácie. Najlepšie na tom je, že piť zdravie je také jednoduché. Nemala by som to vravieť ale je to podstatne jednoduchšie ako dopestovať si vlastné klíčky. I keď na ich obranu musím povedať, že radosť z ich rastu a všetky ostatné vitamíny a minerály ktoré obsahujú stoja za tú trošku námahy :)