Bol to zážitok. Aj my z Aqua Angels Slovensko sme sa v novembri rozhodli pozrieť si pôvod našej vody. Objavili sme  najrozmanitejšiu krajinu z pohľadu reliéfov. Island je totiž krajinou mnohých kontrastov. Nachádza sa tu najväčší počet termálnych prameňov na Zemi a vyše 30 aktívnych sopiek. Na jeho povrchu sa termálne pramene prelínajú s ľadovcom, machom obrastené zelené kopce s pustými sopečnými krátermi.

Po dlhšej ceste z hlavného mesta Reykjavíku sa vám ako prvý naskytne pohľad na jeden z mnohých vodopádov, ktoré sú prakticky po celom ostrove.  Gullfoss („Zlaté vodopády“), síce nie je ani najväčší, najširší a najvyšší, ale určite je jeden z najkrajších. Navštívili sme aj mesto Hafnarfjodur.

Ďalšou, nie veľmi vzdialenou zastávkou bola geotermálna oblasť Haukaladur, kde  sme videli na vlastné oči asi najdominantnejší skvost Islandu – gejzíry. Vlastne len jeden, menom Strokkur, pretože je ako jediný v súčasnosti aktívny.

Národný park Thingvellir  je oblasť známa a zaujímavá z historického, kultúrneho, ale aj geografického pohľadu.

Kráter Kerid bol vytvorený pred 6500 rokmi a leží na severnom konci kráterov Tjarnarhólar. Jeho hĺbka je  55 m a hĺbka vody kolísa medzi 7 až 14 m.

Našou zastávkou bolo ľadovcové jazero Jókulsárlon, do ktorého vybieha jeden z jazykov najväčšieho európskeho ľadovca Vatnajökull. Ľadové kryhy, ktoré odpadávajú z výčnelku Vatnajökull, Breithamerjökull, sa pomaly rozpúšťajú v slanej morskej vode, vydržia väčšinou len niekoľko mesiacov a  tie najväčšie majú životnosť asi rok.

Modrá lagúna – Grindavik – sú najobľúbenejšími termálnymi kúpeľmi na Islande. Horúca voda vyvierajúca na povrch najskôr roztočí turbíny v geotepelnej elektrárni , ktorá vypúšťa vodu bohatú na riasy a oxid kremičitý do krajiny. Voda má stálu teplotu 37 – 39 stupňov. Zvlášť prospešná je na liečbu lupienky. Môžeme len odporučiť.

Na mnohých miestach sme s tímom Aqua Angels nafotili naše produkty, čím sme chceli  klientom preniesť  skutočnú emóciu úžasných miest a prírodnej energie tejto krajiny. A dúfame, že rovnakým zážitkom je aj voda Aqua Angels.